• Eesti maakodu

Eesti maakodud sisustusmessil Interjöör. Eesti maakodud valmivad www.kodusaade.ee, „Käsmu maamaja“ sisekujundaja Madis Liplapi, „Noore pere maakodu“ sisekujundaja Anne Jaanuse ja Eesti Näituste AS-i koostöös.

Maakodude interjööride visioneerimiseks on sisustusmessil Eesti Näituste messikeskusesse ehitatud näidiskodud. Ruum on kontseptsioon ja ei pretendeeri terviklahenduse ega ruumiprogrammilisuse tiitlile. See võimaldab aga põhjalikke visuaalseid ja taktilisi mõtisklusi oma maakodu sisustuskontseptsiooni loomisel. Näidiskodude juures on rohkelt materjalide näidiseid ja katalooge. Kohapeal töötavad messikülastajatega Tuuni Ka mööblimeistrid, kes annavad tasuta nõu vana ja kasutatud mööbli restaureerimise ning renoveerimise osas, kui ka viimistlusmaterjalide ja viimistlustehnika valikus.

22. aprillil on kohal ka kodude disainerid ja sel päeval maalib „Käsmu maja“ projekti autor Madis Liplap momente oma projektist interjööri mööblile. Kõik on teretulnud küsimusi esitama ja oma kodu kujundamiseks ideid koguma ideealal. Näidiskodude juures on rohkelt materjalide näidiseid ja katalooge.

Tule ja ammuta ideid sisustusmessil Interjöör!

Maakodu ideeprojektid

Mõte väiksest maamajast

Idee on kohandada väike lihtne vana maja uueks ja praktiliseks n-ö nädalalõpumajaks.

Näidiselamu kujunduses on kasutatud kahte kontseptsiooni. Üks osa majast on renoveeritud võimalikult vähe vana maja rikkudes ja suuresti säilitades vana joont. Teine osa majast on uuema joonega, millest tulenevalt on viimistluses kasutatud teistsuguseid materjale.

Uute ja vanade võimaluste vahel mängides ongi kujundatud üks ideemajakestest.

Vanemas osas on näiteks elektrijuhtmed monteeritud krohvipealsetena, ilma vana krohvi ja värvipindu rikkumata. See jätab ilme, nagu oleks vanad nn bergmantorud eemaldatud ja asendatud hetkel moesolevate kangasjuhtmetega. Uues osas on juhtmed paigutatud krohvikihi alla ning kasutatud on moekama, lakoonilise vormiga stepsleid ja lüliteid.

Elektrist rääkides tuleb Eestis elades valmis olla kõigeks, sest sagenevad suured tuuled põhjustavad aina rohkem elektrikatkestusi. Sellest tulenevalt oleme kasutanud akudega valgusteid, mida saab kasvõi linnakodus laadida ja nädalalõpuks kaasa võtta. Valgustid sobivad ka õues kasutamiseks – paigutades need põõsaste vahele, on valgustatud aias mõnus piknikku pidada.

Maja välisilmes on uuema ja vanema poole puhul kasutatud erinevaid võtteid, materjale ja värve. Moodsama osa saavutamiseks on kasutatud kaasaegsemaid laudiseid, vanema poole loomiseks traditsioonilise profiiliga laudist. Loomulikult on oluline osa värvilahendustel, siingi on kaks lahendust. Värvilisema, silmatorkavama kombinatsiooni säravaks näiteks on korallpunane kuuriuks, tagasihoidlikum lahendus võlub oma neutraalsete ning loodusesse sulanduvate toonidega.

Siseviimistluses on kasutatud traditsioonilisi võtteid lubivärvidest ja trafarettmaalingutest kuni lihtsate ja lakooniliste rulliga viimistlemise võimalusteni. Üldjoon on hoitud tagasihoidlikuna, kasutades erinevaid naturaalseid tooni, et tähelepanu koonduks aknast avanevale vaatele.

Põrandatel on kasutatud erinevad kestvaid ja vähemkestvaid materjale, mis vananevad kaunilt. Leiame maalitud laudpõranda ja kaunilt kuluva džuudkatte, kauakestvateks materjalideks on kivi ja moodne LVT-kate.

Valgustuse osas on lisaks eelmainitud akuvalgustitele kasutatud – otsekui viitena mereäärsele – klaaspoidest loodud valgusteid, mis vastanduvad moodsatele ja lihtsalt paigaldatavatele suundvalgustitele.

Erinevate tekstiilide osas (kardinad, vaibad, muud kangad) on kasutusel naturaalsetest kiududest – või vähemalt naturaalse moega – kangad. Püüd on kujundada midagi linnakodule vastanduvat, et maale minnes oleks tunda keskkonna vahetust. Kõik on seal lihtsam, tavalisem ja muretum – mis võikski ju olla maamaja eesmärk.

Esiletõstetud

4room │ Valguslahendused

Sinu rätsep valgustite maailmas

4ROOM tooted sünnivad alates ideest kuni valmistooteni meie 4ROOM tehases Eestis. Meil on lai valik lahendusi, mis võimaldavad kiiresti ja kvaliteetselt täita ka kõige nõudlikuma kliendi soovid!

Meie ajalugu ja kogemus ulatub tagasi aastasse 1959, alates 2003 tegutseme kaubamärgi 4ROOM all, mis kajastab kõige paremini meie tegevust ja nägu. FOR room or 4 different room-s...

Vaata rohkem
Vivarec OÜ │ Keraamilised plaadid ja terrassilahendused

Me armastame disaini ja innovaatlilisi lahendusi ja sellest kirest on ajendatud ka meie lai siseviimistlusmaterjalide tootevalik. 
 

Vaata rohkem

Osalejad

Vaata ka neid

Kõik osalejad

Uue kodu soetamine või olemasoleva värskendamise ideede leidmine on niigi väsitav ja ajamahukas. Erinevaid trende ja ideede väljapakkujaid on lihtsalt niivõrd palju. Kogu selles infokülluses on lõpuks lihtne alla anda. Selleks et lihtsustada natukene sinu info otsinguid, kogusime siia saali kokku kõikide Interjöör 2022 osalejate stendid.
 

Vaata rohkem
Disainilaat

Interjööri messi raames toimub taaskord disainilaat, mis koondab tuntumaid ja tundmatumaid disainereid. Disainilaat on mõeldud eeskätt väiksematele ning nišitooteid pakkuvatele firmadele, et ka nemad saaksid end laiemale tarbijaskonnale rohkem nähtavaks teha. Messikülastajale avaneb seeläbi oluliselt suurem ning uudsem tootevalik.

Disainilaadal tutvustavad ning müüvad oma tooteid disainerid, kunstnikud,...

Vaata rohkem
Stiilne kodu

Selles saalis leiate ülevaate uutest materjalidest, ideid kodu kaunistamise ning kujundamise osas, väljapanekuid tekstiilide, valgustite ja mööblit tootvate ettevõtete poolt ning nõuandeid puhastamise, taaskasutuse ning kodu hubasemaks muutmise osas.

Kui te olete mõelnud oma sisekujunduse uuendamise peale, siis leiate siit häid ideid.

Vaata rohkem

Messi partnerid

SOOVITAME
SOOVITAME SOOVITAME

Me vastame teile meeleldi

Valige üks ülalolevatest suhtluskanalitest või jäta oma teade Facebooki kaudu