Inkodu.ee

Sisustusveeb, ehitusveeb, aiaveeb!

Ajakohane ja sisukas suunanäitaja sisekujunduse, kodusisustuse, ehituse, remondi, aia ning aiakujunduse valdkonnas!

Trendid, nõuanded, õpetused, arvustused, galeriid, ettevõtete kontaktid (toote- ja teenusepakkujad).

Fotod: Inkodu.ee kliendid

850

0

Jaga

Kuidas muuta rõdu-terrass lopsakalt õitsevaks roheliseks oaasiks?

Linnainimene igapäevaselt loodusesse ei jõua, seega tuleb suvesooja nautimiseks kasutada ära korteri rõdu. Need on küll erineva suuruse ja ülesehitusega, aga pea igast rõdust saab luua mõnusa lopsakalt õitseva rohelise oaasi, kus suve nautida.

Videos jagab nõuandeid aiakujundaja Maria Palusalu.

Taimede nimekirja saab alla laadida siit

TASUTA WEBINAR 24.04.2022: Põhivead aiakujunduses, mida vältides saad 10x ilusama aia

2022. aasta energiad sisekujunduses: Mida, miks ja kuidas muuta?

Päikselise ja tärkava energiaga kevad on parim aeg kodu värskendamiseks, ümberkorralduste tegemiseks ja remondi alustamiseks.

Muudatuste elluviimist soodustavad ka erinevad teemakohased sündmused, näiteks mess Interjöör.

Videos jagab feng shui spetsialist Siret Seeder soovitusi, millele oma kodus tähelepanu pöörata, et sisekliimat paremaks ja toimivamaks muuta ning head õnne ka sel aastal ligi meelitada.

Aiakujunduses aktuaalne - konteinerhaljastus, unikaalsed kõnniteed ja müürid

Iga aiaomanik teab, et aias on alati midagi teha ning see on täiesti normaalne, et mingi aja tagant tekib soov seal midagi ka ümber teha. Konteinerhaljastus on üks hea võimalus kiireteks ümberkorraldusteks, näiteks ajutiste kompositsioonide loomiseks tähtpäevade puhul või miks mitte aia erinevate osade ühendamiseks.
 
Üks võimalus on valida konteinerhaljastuseks vastupidavad ning kaunid betoonist lillekonteinerid ja -potid, millega saab luua ka erinevaid tasandeid või lisada näiteks ilu juurde juba olemasolevatesse peenardesse, terrassile või rõdule.

Loe edasi siit

Nõuanded ruumi akustika probleemide lahendamiseks

Kardinaid müües puutume üha enam kokku ruumi akustika probleemide teemaga. Sageli soovitakse kardinate abil lahendada probleeme, mis muu ehituse käigus pole lahendust leidnud.

Tegelikult tuleks akustilisi kangaid otsima minnes endale kõigepealt teadvustada, millist probleemi täpselt lahendama asutakse. Üks kõige suuremaid vigu, mida akustikaga tegeledes tehakse on see, et ei tehta vahet heli neeldumisel ja heli isoleerimisel.

Ruumid, kus kajab ja kus iga väiksem heli muutub segavaks lärmiks, vajavad heli neelavaid materjale. Need on tavaliselt suured avatud ruumid, kus on palju siledat kõva pinda.

Kasutades sellistes ruumides helineelavaid materjale, saame muuta järelkaja pikkust ja nii ka ruumi funktsiooni.

Akustika probleemide lahendamine tekstiilidega

Valgustuse kavandamine maastikuarhitektuuris

algustuse kavandamine maastikuarhitektuuris on peen teadus, mis eeldab kindlate põhimõtete ning tehnikate rakendamise oskust. Maastikuarhitektid ja valgustuse spetsalistid on siin suureks abiks.

Kui soovid siiski proovida aia valgustamise plaani ise teha, tasub ennast teemaga võimalikult mitmekülgselt kurssi viia. Nii on kindlam, et plaan saab ka selline, mis täidab oma eesmärki ja välistab hilisemad kulukamad ümbertegemised. Millest alustada?

Nõu annab Disainistuudio L1 Landscape OÜ sise- ja maastikuarhitekt Lisete Kivimägi.

Loe edasi siit

Suvemaja Võsul - harmoonia loob keskkonnaga arvestamine

Majast saab kodu siis, kui seal on hea olla, olgu tegemist siis era- või suvemajaga. Kui kõik toimib loogiliselt, ruumilahendused on praktilised ja funktsionaalsed ning sobivad kokku selle kodu elanike vajadustega.

Viimasel ajal räägitakse palju, et kodu on ühtne harmooniline tervik. Nii ongi, aga harmoonilisest tervikust saame rääkida siis, kui kõik olulised faktorid on omavahel kooskõlla viidud: ümbritsev keskkond, maja ise, selle sisustus ja funktsionaalsus ning elanike soovid ja eripärad.

Loe edasi ja vaata galeriid siit

Gaasikatla väljavahetamine ja hübriidlahenduste võimalused

Seoses keerulise geopoliitilise olukorraga maailmas ja gaasi hinna väga kiire tõusuga on inimesed hakanud huvi tundma gaasikatla väljavahetamise ja ökonoomsemate küttelahenduste vastu.

Ei tea me tegelikult keegi, mis saab gaasi hinnast ja kas me mingil hetkel üldse sellega oma kodusid kütta jaksame.

Millised on alternatiivsed lahendused, et gaasiga kütmise süsteemi ökonoomsemaks ja efektiivsemaks muuta? Nõu annab Maaküte OÜ müügijuht Madis Tolk.

Loe põhjalikumalt edasi siit

Õhupuhasti, pliidiplaadi ja välimootori ühildamise nutikad lahendused


​​​​​Õhupuhasti olemasolu vajalikkuses ei kahtle täna enam keegi. Praegu on pigem teemaks nutikad lahendused ehk kuidas õhupuhasti tööd oskuslikult integreerida, kombineerida ja kaugjuhtida.

Kodumasinate ja varuosade müügi ning paigalduslahenduste disainiga tegeleva ettevõtte E-sisustus esindaja Rene Mölleri sõnul soovivad kliendid enamasti õhupuhastit, mis on piisavalt võimsa tõmbega, aga samas võimalikult müravaba ning mugavalt kaugjuhitav näiteks pliidiplaadilt.

Samuti ei saa mööda vaadata kaasaegsete kodude puhul tekkida võivatest erinevates rõhu probleemidest, kus valitud õhupuhasti seadme tõmbevõimsus tekitab alarõhu. Selline mure lahendatakse enamasti paigaldamise käigus, aga ka sellest tasub olla teadlik. Aga millist tüüpi ja millise tootja lahendus valida ning milliseid tingimusi järgida?

Loe põhjalikumalt edasi siit

Lastetoa üldvalgustust planeerides lähtu kaudvalguse põhimõttest!

Valgus on justkui killuke maagiat, mis võib ruumis korda saata väikese ime! Lastetoa valgustust planeerides ja lampe valides on ühtviisi oluline arvestada nii ruumiga, kui sellega, kes selles valguses elama hakkab. Kui selleks on lapsed, siis peaks lisaks üldistele soovitustele – et valgus oleks tervislik, mugav ja turvaline, arvestama ka nende arenguetappide ja muutuvate vajadustega.

Ennekõike tuleb lähtuda lapse noortest ja tundlikest silmadest. Valesti valitud valgustugevus võib silmi juba noorelt rikkuda. Samuti on valgusel, täpsemalt valgustemperatuuril võime kaasa aidata kas lapse emotsioonide tasakaalustamisele või teda innustada keskenduma.

Selleks, et lastetoa valgustamine õnnestuks, jagab häid näpunäited Silmani Elektri arhitektuurse valgustusdisaini konsultant Liina Einla.

Loe põhjalikumalt edasi siit

Revonia moodulmaja saab samaaegselt olla nii maakelder, saun kui suvemaja

Oled köögiviljaaia omanik, kirglik hoidistaja või hoopis hobikorras veinimeister ja kõige selle hea-parema hoiustamiseks pole lihtsalt kohta? Tänapäeval on üsnagi tavapärane, et ainus koht asjade hoidmiseks on garaaž. Aga see ei pea nii olema.

Maakelder on taas au sisse tõusmas. Oleme justkui ringiga tagasi ajas, kus tarbeaed ja ise tegemine on jälle moes. Inimesed naudivad oma aia saadusi ning nõudlus moosi-, juustu-, veini- ja õllekeldri järgi aina kasvab. See on ühtaegu hobi kui elustiil, nagu isikliku jahi või luksusauto omamine.

Eesti ettevõte Revonia on viinud maakeldri ehituse tehnoloogiliselt täiesti uuele tasemele. Tuginedes vanadele keldriehitustraditsioonidele, valmivad kaasaegsed maakeldrid unikaalse lahendusena monoliitsest betooniist moodulina, nagu ka moodulmajad.

Loe edasi siit

SOOVITAME SOOVITAME

Me vastame teile meeleldi

Valige üks ülalolevatest suhtluskanalitest või jäta oma teade Facebooki kaudu